Jak vypnout tmavý režim ve Windows 10?

Windows 10 nám připravily možnost být ve tmavém režimu, který je pro oči ve tmavším prostředí příjemnější, možná i zdravější. Jenže je tu malá komplikace, tmavý režim se pro ty, komu zcela nevyhovuje, nenechá vypnout trvale v běžném uživatelském rozhraní. Můžete jej vypnout. Ale vždycky se po nějaké době vrátí. Aby bylo možné jej vypínat a zapínat podle vaší potřeby, musíte navštívit registry. Jak na to? Tady je návod, i s obrázky.

Jak na vypnutí tmavého režimu ve Windows 10?

Krok 1: Na klávesnici stiskněte WIN+R a objeví se dialogové okno „Spuštění“. Do něj napište „regedit“ a stiskněte enter, čímž se dostanete do editoru registrů.

Krok 2: V editoru registrů jděte do adresového řádku a použijte klávesovou zkratku „Ctrl+A“, kterou zakliknete celou adresu a dáte „delete“, abyste ji zde smazali. Pak na její místo vložte následující adresu a stiskněte enter.

Computer\HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\CloudStore\Store\DefaultAccount\Cloud

Poznámka: Možná v jiných návodech najdete adresu HKEY_CURRENT_USER\ Software\ Microsoft\ Windows\ CurrentVersion\ CloudStore\ Store\ Cache\ DefaultAccount, ale ta nemá s tmavým režimem nic společného. Potřebujete se dostat do Store\DefaultAccount, nikoliv do Store\Cache\DefaultAccount.

Krok 3: V umístění pod „Cloud“ nyní najdete mimo jiné i dva řádky, konkrétně:

  • Default$windows.data.bluelightreduction.bluelightreductionstate
  • Default$windows.data.bluelightreduction.settings

Na každý z nich klikněte pravým tlačítkem myši a smažte ho.

Krok 4: Restartujte počítač a je hotovo. Tmavý a světlý režim už si budete u Windows 10 nastavovat podle sebe, nebude se přepínat sám. Přepínání najdete jak v notifikačním centru, tak v  panelu nastavení.


Lenka Rutteová

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.


Podobné články: