7 nejlepších sluchátek s potlačením hluku pro produktivitu

Boom na druhou: s rostoucím počtem lidí pracujících z domovase spustil dalším boom, tentokráte v požadované elektronice atechnologiích. Mnozí hledají nejen notebooky a tablety, pracovní stoly a židle,ale také vhodná sluchátka, která by blokovala zvuky, jež doma ruší jejichsoustředění při práci, studiu nebo i při online schůzce. Používání sluchátek spotlačením hluku vám dokonce může pomoci cítit se méně unavení, zejména pocestování nebo po pravidelném dojíždění, během nějž se snažíte soustředit se napracovní výkon, nebo alespoň na třídění vlastních myšlenek a plánování dne.

Ale přestože je tato funkce (tedy potlačení okolního hluku) cennouvlastností většiny sluchátek, ne všechna jsou vytvořena stejně. V důsledku tohopro vás v redakci lifehack.org sestavili několik nejlepších sluchátek spotlačením šumu, která můžete na současném trhu najít.

Kritéria hodnocení nejlepších sluchátek s potlačením hluku

Než se pustíme do seznamu, stojí za to podívat se nakritéria, která byla použita pro hodnocení právě této vybrané skupinysluchátek. Následující sluchátka budou mít tyto vlastnosti:

  • Vysoký komfort - všechny tyto výrobky jsounavrženy pro maximální pohodlí zákazníků a dokonale padnou na hlavu.
  • Konstrukce přes uši - Poskytuje dodatečnoubariéru, která pomáhá potlačit nepotřebné zvuky a zajišťuje, že vám sluchátkanevyklouznou z uší - jako to často a rády dělají špunty do uší.
  • Bezdrátová - Všechna doporučená provedenísluchátek jsou bezdrátová. Nikdo se nechce zabývat dalšími kabely, které mupřekážejí v pracovním prostoru - zejména pokud cestujete nebo u pracovníhostolu potřebujete více pohybu a prostor pro úplně jiné věci, než jsou zrovnakabely.
  • Silná výdrž baterie - Kromě toho, že jsou tytovýrobky bezdrátové, mají všechny také dobrou výdrž baterie, která pomáháminimalizovat prostoje způsobené nabíjením. Sluchátka samozřejmě můžetepropojit se zařízením, když se vám zrovna vybila, ale nemáte čas je teď nechatnabíjet.

1. Nejlepší sluchátka s potlačením hluku pro Bluetooth: WH-1000XM4 odspolečnosti Sony

Pokud hledáte výrobek se skvělou kompatibilitou stechnologií Bluetooth, nejnovější sluchátka Sony vám ji zajistí. Nabízejísilnou izolaci hluku v několika směrech. Prvním z nich je jejich celkováobjemnost a konstrukce přes uši. Druhý je prostřednictvím nových funkcí, kteréjsou snadno nastavitelné.

Kdykoli používáte funkce, jako je například Speak - to - Chatnebo Quick Attention (spouští se zakrytím pravého náušníku), sluchátka okamžitězačnou přehrávat i okolní zvuky. To může zvýšit vaši koncentraci a pomoci vámzůstat při vědomém soustředění, navíc stále součástí prostoru, v němž zrovnajste.

Nemusíte se také příliš obávat o výdrž baterie, protože tatosluchátka vydrží nabitá více než 37 hodin - myšleno 37 hodin aktivníhopřehrávání, samozřejmě. Jsou také vybavena časovačem automatického vypnutí,který zajišťuje, že jejich energie nepřijde nazmar, když je nepoužíváte (alezapomněli jste je vypnout).

2. Nejpohodlnější alternativa: Bose QuietComfort 35 II

Pokud vás připojení Bluetooth příliš nezajímá a spíše vámjde o pohodlí, dobrou alternativou je řada sluchátek QuietComfort odspolečnosti Bose. Vzdáte se sice funkcí přizpůsobení zvuku, které nabízíspolečnost Sony, nicméně s těmito sluchátky získáte vyšší komfort. Jsou lehká aspeciálně navržená tak, aby pevně přilnula k vašim uším. Nejsou proto takobjemná jako sluchátka Sony.

Co se týče funkce potlačení šumu, jsou na stejné úrovni jakovýše zmíněná sluchátka Sony v tom, že dokážou potlačit značné množství vnějšíhohluku. Nepotlačí však každý nepotřebný zvuk. Budou situace, kdy byste stáleslyšeli například hluk v rozsahu basů od motoru autobusu - při cestování v něm.

3. Nejlepší cenově dostupná varianta do 200 dolarů: Razer Opus

Pro ty, kteří hledají dobrou, a přitom cenově dostupnouvolbu, je Razer Opus solidním produktem. Z různých sluchátek této úrovně sejedná o nejlepší sluchátka s potlačením šumu při porovnání ceny a výkonu. Tatosluchátka jsou schopna blokovat okolní zvuky ve vašem okolí, od slabého duněnímotoru autobusu nebo letadla až po štěbetání ptáčků v okolí (anebo spolucestujícímládeže). Navíc mají dlouhou výdrž baterie. Vydrží až 32 hodin spolu sčasovačem automatického vypnutí, který také pomáhá šetřit baterii.

4. Nejlepší cenově dostupná varianta do 100 dolarů: Sluchátka AnkerSoundcore Life Q30

Pokud chcete další levnou možnost, která je ještě levnějšínež Razer Opus, skvělou volbou jsou sluchátka Soundcore od společnosti Anker.Tato bezdrátová sluchátka jsou dobře vyrobená, pohodlná a odolná, navíc svyztuženým hlavovým mostem. Jejich schopnosti potlačení hluku se vyrovnají těmnejlepším, protože tento výrobek dokáže snadno odfiltrovat slabé dunění až povysoké tóny někdy až vlezlého hučení klimatizačních jednotek. Celkově jsouskvělá za tu cenu, kterou zaplatíte.

5. Nejlepší sluchátka s potlačením hluku do 100 dolarů (aneb rozpočtověpřijatelná alternativa): PowerLocus

Další skvělá rozpočtová sluchátka, která stojí za zvážení,jsou PowerLocus. Tato sluchátka s potlačením hluku, která se vyznačujívynikající 70hodinovou výdrží baterie, dokáží mimo jiné potlačit hluk vkavárnách, autobusech, vlacích a autech, zatímco vy budete - třeba i celý den -pracovat. Nebo třeba i relaxovat, aniž byste chtěli být rušeni okolním hlukem.

Tato sluchátka poskytují skvělé pohodlí a kvalita zvuku je poměrněvysoká - zejména díky jejich hi-fi stereu a hlubokým basům. Dodávají se také sdvouletou zárukou, takže pokud se vyskytnou nějaké problémy, můžete i přesjejich nízkou cenu snadno získat nový kus.

6. Nejlepší sluchátka pro smíšené použití: Sluchátka Anker Soundcore LifeQ35

Ačkoli se jedná o novější generaci modelu Anker SoundcoreLife Q30, nemusí to nutně znamenat, že je lepší. Mezi jednotlivými generacemisluchátek jsou rozhodně jisté posuny. V případě těchto sluchátek přišlykonkrétní funkce, které pomáhají zlepšit váš zážitek. A to i přes pokles výkonuu některých parametrů - ve srovnání se starší generací.

Jejich schopnosti potlačení šumu je nižší než u staršígenerace, i když to do značné míry závisí na tom, jak vám sluchátka sedí nahlavě. Přesto má tahle verze více přizpůsobitelných zvukových profilů, a todíky aplikaci dodávané se sluchátky. Získáte i další příslušenství, jako jevestavěný mikrofon, pouzdro a adaptér do letadla, které jiná sluchátka z tohotožebříčku nemají.

Cena se drží zhruba ve stejném rozmezí jako u předchozígenerace, takže je to otázka preferencí, po kterém modelu sáhnete, pokud vásláká smíšené použití.

7. Volba pro cestování: sluchátka s mikrofonem WH-1000XM3 od společnostiSony

Tato vynikající sluchátka s potlačením šumu starší generace nežje Sony WH-1000XM4, nabízejí stejnou úroveň kvality jako jejich nejnovějšíverze. Mají vynikající výdrž baterie, vysoký bezdrátový dosah a výbornéschopnosti potlačení šumu. Rozdíl mezi starší a novější generací spočívá v tom,že tyto mají vyšší úroveň pohodlí při nošení než generace předchozí. Mají takéo něco kratší výdrž baterie, ale ta je stále poměrně vysoká - okolo 30 hodin.

Závěrečné myšlenky k výběru sluchátek

Pokud vám nevadí objemnost náhlavních sluchátek s funkcípotlačení hluku, pak vám tyto výrobky mohou nabídnout nejkvalitnější zvuk,pohodlí a schopnost nemuset se nechat rušit okolím. Důležité je, abyste hledalitaková, která nejlépe vyhovují vašim potřebám a preferencím. Ve spojení s tím,že se nebudete muset zabývat kabely, které jen zbytečně překážejí v pracovnímprostoru nebo při cestování, se budete moci více soustředit na věci, na kterýchopravdu záleží - zatímco zbytečné zvuky kolem vás nebudou rozptylovat.

Bonus: Trénink mozku - jak si udržet bystrost

Sluchátka se schopností potlačit okolní hluk se skvěle hodíprávě pro účely učení se v místech, která vůbec nejsou tichá. Jako bonus vámproto přidáváme ještě jednu kategorii, která s učením úzce soucisí: Jak siudržet bystrost.

Udržovat si svěží a aktivní mysl je životně důležité bezohledu na to, kde se v životě nacházíte. Váš mozek je jako sval, a pokud jde oučení, rozhodující je důslednost, nikoliv intenzita. Drobné, ale pravidelné zvyšováníaktivity mozku v průběhu času zlepší vaše kreativní myšlení  - a váš mozek bude při učení efektivnější.

Zaměřte se proto velmi často i na malé lekce a cvičení,které lze kdykoli procvičovat a nezaberou mnoho času. Možná se vám stane, žetyto aplikace otevřete při čekání v dlouhé frontě v obchodě s potravinami nebopři čekání na návštěvu lékaře, na autobusové nebo vlakové zastávce. Právě v pravidelnostia četnosti spočívá kouzlo zachování bystrosti každého mozku.

Celkově vám pravidelná a drobná cvičení poskytnou rychlý aúčinný způsob, jak si zbystřit mozek, což časem zlepší vaši schopnost učit se auchovávat informace - jinými slovy vaši bystrost. Zde jsou pro vás třivynikající aplikace pro drobná, ale o to více efektivní trénování mozku, kterévám pomohou zlepšit učení.

  • Elevate (webové stránky | Apple iOS | Android)
  • Peak (Webové stránky | Apple iOS | Android)
  • Lumosity (webová stránka | Apple iOS | Android)

Učení není povinnost, ale zodpovědnost

Vždy bychom měli mít na paměti, že učení není povinnost, alezodpovědnost. Představa, že se člověk učí ve škole a pak už jen žije profesníživot bez dalšího rozvoje, je zastaralá a je třeba ji nadobro změnit. I v osobnímživotě stále máme co se učit, o finanční gramotnosti ani nemluvě.

Každý z nás má prostor k růstu, ale když se učení dostane nakonec seznamu priorit, dříve či později se dopracujeme až na samotné dno - nebotam, kde jsme rozhodně být nechtěli. Pouze když si na učení vyčleníte záměrnýčas a budete se v něm každý den objevovat, budete moci růst, zlepšovat se avést šťastnější a spokojenější život.

Když se učíte sami doma, hrozí nebezpečí, že se staneteobětí prokrastinace nebo nedostatku motivace. Proto je tak důležité mít kdispozici správné nástroje pro učení - správnou technologii nevyjímaje. Zlepšívaši efektivitu, motivují vás a pomohou vám sledovat váš pokrok. Tyto nástrojepro učení jsou však pouze začátkem. Je jen na vás, abyste se ptali sami sebe:"Co se ještě mohu naučit? Kde jinde mohu najít informace, které jsousnadno dostupné, rychle stravitelné a pomohou mně a mému životu?"

Zdroj: lifehack.org


Lenka Rutteová

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.


Podobné články: