Jsou bezdrátová sluchátka SONY WF-SP800N TWS vodotěsná?

Jsou bezdrátová sluchátka SONY WF-SP800N TWS vodotěsná?

Sony nedávno prezentovalo svou novinku mezi bezdrátovými sluchátky určenými zejména pro sportovce, a to jsou sluchátka SONY WF-SP800N TWS. Mají design, díky kterému drží v uších přímo skvěle, a to při jakémkoliv běžném sportování. Nicméně, můžete si dovolit jejich kontakt s vodou, třeba v nich důkladně promoknout? A co dělat, když se sluchátka namočí?

Bezdrátová sluchátka SONY WF-SP800N TWS jsou jen voděodolná

Bezdrátová sluchátka SONY WF-SP800N TWS s funkcí potlačení okolního zvuku nabídnou certifikaci na úrovni IP55, což znamená velmi dobrou voděodolnost, ale už ne vodotěsnost. Co to znamená? Sluchátka se mohou bez ohrožení dostat do kontaktu se stříkající vodou (déšť) nebo třeba s prachem a pískem, které přinese vítr.

bezdrátová sluchátka SONY WF-SP800N TWS

Ale pozor na nabíjecí pouzdro, to certifikaci voděodolnosti nemá. Takže pouzdro vždy mějte třeba v ledvince nebo někde jinde, kde se nedostane do kontaktu s vodou či nečistotami.

Sluchátka SONY WF-SP800N TWS se nesměji dostat do kontaktu s agresivními tekutinami, jako jsou mýdlová voda, alkohol a podobně.

Jak chránit bezdrátová sluchátka SONY WF-SP800N TWS před poškozením?

Na sluchátka nikdy záměrně nestříkejte a nepouštějte vodu, nedávejte je do vody a ani se s nimi nepotápějte. Nikdy sluchátka nenechávejte v mrazu a vlhku, vlhkost by v nich mohla zmrznout a celé zařízení poškodit. Proto sluchátka po každém použití pečlivě osušte. Z dírek pro průchod zvuku a pro mikrofon můžete vodu dostat jemným vytřepáním a důkladným osušením jemným hadříkem.

Či stojíte raději o sluchátka náhlavní?

Často kladené dotazy

Jsou sluchátka SONY WF-SP800N TWS voděodolná nebo vodotěsná?

Bezdrátová sluchátka SONY WF-SP800N TWS jsou voděodolná, s certifikací na úrovni IP55, což znamená velmi dobrou voděodolnost, ale ne vodotěsnost. Mohou se dostat do kontaktu se stříkající vodou (déšť) nebo s prachem a pískem, které přinese vítr, ale nesmějí být ponořeny do vody.

Je nabíjecí pouzdro sluchátek SONY WF-SP800N TWS voděodolné?

Nabíjecí pouzdro sluchátek SONY WF-SP800N TWS nemá certifikaci voděodolnosti, takže by se nemělo dostat do kontaktu s vodou či nečistotami. Doporučuje se pouzdro uchovávat v ledvince nebo na jiném suchém a chráněném místě.

Jak správně postupovat, pokud se sluchátka SONY WF-SP800N TWS namočí?

Sluchátka by se neměla dostat do kontaktu s agresivními tekutinami, jako je mýdlová voda nebo alkohol. Po použití je důležité sluchátka pečlivě osušit a v případě potřeby vytřepat vodu z dírek pro průchod zvuku a pro mikrofon, poté je důkladně osušit jemným hadříkem. Sluchátka by neměla být nikdy ponořena do vody či vystavena mrazu a vlhku.Lenka Rutteová

Lenka Rutteová

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.


Podobné články:

online nákupy

Black Friday 2023

Vánoce se neúprosně blíží, a s nimi i nákupní šílenství. Než však začneme s úderem prvního prosince otevírat okénka adventního kalendáře, čeká nás...

prodejna mall.cz

Tipy a triky pro nakupování na Mall.cz

Internetový portál Mall.cz patří již mnoho let mezi nejoblíbenější e-shopy u nás . A není divu - nabídne jak skvělé ceny, tak opravdu obrovský...

úvodní obrázek Alza

11 zajímavostí o Alze: Co jste nevěděli o oblíbeném e-shopu

Alza právem patří mezi nejznámější české e-shopu s elektronikou. Nejen, že snad každý z nás zná maskota v podobě zeleného mimozemšťana, ale...

prodejna Okay.cz

Okay.cz: Co jste nevěděli o oblíbeném e-shopu?

Když se řekne elektro, nejspíš si stejně jako my vybavíte řetězec Okay.cz. Tento populární obchod si zkrátka už pěknou řádku let drží své místo na...