Chcete si pořídit první fitness náramek a byly vám doporučeny ty Xiaomi? Nebo už máte starší model Xiaomi Band a chcete upgradovat, ale nevíte, zda na levnější čtyřku, nebo rovnou na dražší a nejnovější pětku? Pojďme se podívat na rozdíly mezi oběma náramky, abychom vám ulehčili rozhodování. Oba totiž mají něco do sebe, oba ale mají i své mouchy.
Velké rozdíly na první pohled nejsou, protože oba náramky jsou si designově dost podobné. Odlišnosti najdeme teprve až při podrobnějším zkoumání, jak už to u výrobků od jedné značky bývá.
Pásek je v podstatě stejný, jen jej z Mi Band 5 není nutné sundávat, protože taky je nové a úžasně pohodlné nabíjení – magnetickou nabíječkou. Takže už nehrozí roztržení pásku, při zandávání pecky náramku po nabití zpět na své místo. Zapínání ale například zůstalo stejné, i když je jasné, že si můžete pořídit jiný pásek s jiným zapínáním, klidně i kovový. Ale to už jsou náklady navíc. Důležitý je tedy zejména rozdíl v nabíjení. Najdeme však i několik dalších, díky kterým je Mi Band významně dražší, než jeho starší verze s číslem 4.
V základu je nabízeno více druhů barevného provedení, obrazovka je u Mi Band 5 o 0,15 palce větší. Ale je tu bohužel méně senzorů, na druhou stranu sem výrobce předinstaoval více sportovních módů (11 oproti 6 u Mi Band 4).
Mi Band 5 má ale menší baterii, což se podepsalo také na snížení výdrže na jedno nabití. To je nyní uváděno na 14 – 20 dní u Mi Band 5, ale u staršího modelu šlo o výdrž nad dvacet dní. Díky pohodlnějšímu procesu je ale nabíjení příjemnější. NFC není ani u jednoho modelu na českém trhu.
Mi Band 5 má také několik dodaných funkcí, jako jsou dálkové ovládání, hlasový asistent, dynamická tapeta, monitoring stresu, asistenta pro správnou relaxaci dechem, zaměření na ženský cyklus nebo tzv. PAI index.
Ostatní parametry obou náramků jsou víceméně stejné, a to včetně funkcí. Takže je na vás, čemu dáte přednost, zda více sportovním režimům, hlasovému asistentu a pohodlnějšímu nabíjení za vyšší cenu, nebo sáhnete po náramku za nižší cenu, s delší výdrží, ale s výrazně méně funkcemi. Dodejme, že v případě notifikací jsou na tom oba náramky stejně, protože je v mobilu obsluhuje stejná aplikace.
Zásadní odlišnosti mezi Xiaomi Mi Band 4 a Xiaomi Mi Band 5 spočívají především ve způsobu nabíjení (Mi Band 5 využívá pohodlné magnetické nabíječky), velikosti obrazovky (Mi Band 5 o 0,15 palce větší), množství sportovních módů (11 u Mi Band 5 oproti 6 u Mi Band 4) a výdrži baterie (14 - 20 dní u Mi Band 5, nad 20 dní u Mi Band 4).
Mezi nové funkce Mi Band 5 patří dálkové ovládání, hlasový asistent, dynamická tapeta, monitoring stresu, asistent pro správnou relaxaci dechem, zaměření na ženský cyklus a tzv. PAI index.
Záleží na vašich prioritách. Pokud dáváte přednost více sportovním režimům, hlasovému asistentu a pohodlnějšímu nabíjení, pak je Xiaomi Mi Band 5 vhodnější volba. Pokud byste raději měli náramek s delší výdrží baterie za nižší cenu a méně funkcemi, zvažte Xiaomi Mi Band 4.