Který vybrat: Xiaomi Mi Band 5 nebo Xiaomi Mi Band 4?

Který vybrat: Xiaomi Mi Band 5 nebo Xiaomi Mi Band 4

Chcete si pořídit první fitness náramek a byly vám doporučeny ty Xiaomi? Nebo už máte starší model  Xiaomi Band a chcete upgradovat, ale nevíte, zda na levnější čtyřku, nebo rovnou na dražší a nejnovější pětku? Pojďme se podívat na rozdíly mezi oběma náramky, abychom vám ulehčili rozhodování. Oba totiž mají něco do sebe, oba ale mají i své mouchy.

Jaké jsou rozdíly mezi Xiaomi Mi Band 5 a Xiaomi Mi Band 4?

Velké rozdíly na první pohled nejsou, protože oba náramky jsou si designově dost podobné. Odlišnosti najdeme teprve až při podrobnějším zkoumání, jak už to u výrobků od jedné značky bývá.

Pásek je v podstatě stejný, jen jej z Mi Band 5 není nutné sundávat, protože taky je nové a úžasně pohodlné nabíjení – magnetickou nabíječkou. Takže už nehrozí roztržení pásku, při zandávání pecky náramku po nabití zpět na své místo. Zapínání ale například zůstalo stejné, i když je jasné, že si můžete pořídit jiný pásek s jiným zapínáním, klidně i kovový. Ale to už jsou náklady navíc. Důležitý je tedy zejména rozdíl v nabíjení. Najdeme však i několik dalších, díky kterým je Mi Band významně dražší, než jeho starší verze s číslem 4.

Mi Band 5

Čím se odlišuje Mi Band 5?

V základu je nabízeno více druhů barevného provedení, obrazovka je u Mi Band 5 o 0,15 palce větší. Ale je tu bohužel méně senzorů, na druhou stranu sem výrobce předinstaoval více sportovních módů (11 oproti 6 u Mi Band 4).

Mi Band 5 má ale menší baterii, což se podepsalo také na snížení výdrže na jedno nabití. To je nyní uváděno na 14 – 20 dní u Mi Band 5, ale u staršího modelu šlo o výdrž nad dvacet dní. Díky pohodlnějšímu procesu je ale nabíjení příjemnější. NFC není ani u jednoho modelu na českém trhu.

Mi Band 5 má také několik dodaných funkcí, jako jsou dálkové ovládání, hlasový asistent, dynamická tapeta, monitoring stresu, asistenta pro správnou relaxaci dechem, zaměření na ženský cyklus nebo tzv. PAI index.

A co říci na závěr?

Ostatní parametry obou náramků jsou víceméně stejné, a to včetně funkcí. Takže je na vás, čemu dáte přednost, zda více sportovním režimům, hlasovému asistentu a pohodlnějšímu nabíjení za vyšší cenu, nebo sáhnete po náramku za nižší cenu, s delší výdrží, ale s výrazně méně funkcemi. Dodejme, že v případě notifikací jsou na tom oba náramky stejně, protože je v mobilu obsluhuje stejná aplikace.

Často kladené dotazy

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi Xiaomi Mi Band 4 a Xiaomi Mi Band 5?

Zásadní odlišnosti mezi Xiaomi Mi Band 4 a Xiaomi Mi Band 5 spočívají především ve způsobu nabíjení (Mi Band 5 využívá pohodlné magnetické nabíječky), velikosti obrazovky (Mi Band 5 o 0,15 palce větší), množství sportovních módů (11 u Mi Band 5 oproti 6 u Mi Band 4) a výdrži baterie (14 - 20 dní u Mi Band 5, nad 20 dní u Mi Band 4).

Co jsou nové funkce Xiaomi Mi Band 5?

Mezi nové funkce Mi Band 5 patří dálkové ovládání, hlasový asistent, dynamická tapeta, monitoring stresu, asistent pro správnou relaxaci dechem, zaměření na ženský cyklus a tzv. PAI index.

Mám si vybrat Xiaomi Mi Band 4 nebo Xiaomi Mi Band 5?

Záleží na vašich prioritách. Pokud dáváte přednost více sportovním režimům, hlasovému asistentu a pohodlnějšímu nabíjení, pak je Xiaomi Mi Band 5 vhodnější volba. Pokud byste raději měli náramek s delší výdrží baterie za nižší cenu a méně funkcemi, zvažte Xiaomi Mi Band 4.Lenka Rutteová

Lenka Rutteová

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.


Podobné články:

Trendy v bydlení 2023

14 interiérových trendů pro rok 2023, které oživí váš domov

Nový rok s sebou tradičně přináší také nové trendy, a to nejen ve sféře oblečení, ale také bydlení. Přestože nábytek a zařízení bytu nepodléhají...

nejlepší robotický vysavač 2023

Usnadněte si úklid: Nejlepší robotické vysavače 2023

Není pochyb o tom, že chytré technologie pronikají do všech sfér našich životů - a výjimkou nejsou ani domácnosti. Pokud už vás nebaví několikrát...

Nejlepší domácí tiskárny

Přecházíte na home office? Máme pro vás tipy na nejlepší tiskárny

Začali jste pracovat na home office, či jen zkrátka tu a tam potřebujete kvalitní tiskárnu, která vás nezklame ve chvíli, kdy se nejméně hodí? Pak...

Jaký je nejlepší elektrický kartáček?

Nejlepší elektrické zubní kartáčky 2022: Praktický dárek, který potěší

Prosinec je tady a vy stále nemáte vymyšlené všechny vánoční dárky? Pokud chcete letos své potomky, partnera, rodiče či přátele potěšit dárkem,...