Který vybrat: Xiaomi Mi Band 5 nebo Xiaomi Mi Band 4?

Chcete si pořídit první fitness náramek a byly vám doporučeny ty Xiaomi? Nebo už máte starší model  Xiaomi Band a chcete upgradovat, ale nevíte, zda na levnější čtyřku, nebo rovnou na dražší a nejnovější pětku? Pojďme se podívat na rozdíly mezi oběma náramky, abychom vám ulehčili rozhodování. Oba totiž mají něco do sebe, oba ale mají i své mouchy.

Jaké jsou rozdíly mezi Xiaomi Mi Band 5 a Xiaomi Mi Band 4?

Velké rozdíly na první pohled nejsou, protože oba náramky jsou si designově dost podobné. Odlišnosti najdeme teprve až při podrobnějším zkoumání, jak už to u výrobků od jedné značky bývá.

Pásek je v podstatě stejný, jen jej z Mi Band 5 není nutné sundávat, protože taky je nové a úžasně pohodlné nabíjení – magnetickou nabíječkou. Takže už nehrozí roztržení pásku, při zandávání pecky náramku po nabití zpět na své místo. Zapínání ale například zůstalo stejné, i když je jasné, že si můžete pořídit jiný pásek s jiným zapínáním, klidně i kovový. Ale to už jsou náklady navíc. Důležitý je tedy zejména rozdíl v nabíjení. Najdeme však i několik dalších, díky kterým je Mi Band významně dražší, než jeho starší verze s číslem 4.

Čím se odlišuje Mi Band 5?

V základu je nabízeno více druhů barevného provedení, obrazovka je u Mi Band 5 o 0,15 palce větší. Ale je tu bohužel méně senzorů, na druhou stranu sem výrobce předinstaoval více sportovních módů (11 oproti 6 u Mi Band 4).

Mi Band 5 má ale menší baterii, což se podepsalo také na snížení výdrže na jedno nabití. To je nyní uváděno na 14 – 20 dní u Mi Band 5, ale u staršího modelu šlo o výdrž nad dvacet dní. Díky pohodlnějšímu procesu je ale nabíjení příjemnější. NFC není ani u jednoho modelu na českém trhu.

Mi Band 5 má také několik dodaných funkcí, jako jsou dálkové ovládání, hlasový asistent, dynamická tapeta, monitoring stresu, asistenta pro správnou relaxaci dechem, zaměření na ženský cyklus nebo tzv. PAI index.

A co říci na závěr?

Ostatní parametry obou náramků jsou víceméně stejné, a to včetně funkcí. Takže je na vás, čemu dáte přednost, zda více sportovním režimům, hlasovému asistentu a pohodlnějšímu nabíjení za vyšší cenu, nebo sáhnete po náramku za nižší cenu, s delší výdrží, ale s výrazně méně funkcemi. Dodejme, že v případě notifikací jsou na tom oba náramky stejně, protože je v mobilu obsluhuje stejná aplikace.


Lenka Rutteová

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.


Podobné články: