Kterou vybrat: Xiaomi Mi Electric Scooter 1S nebo Xiaomi Mi Electric Scooter Pro?

Dvě různé elektro – koloběžky, podobný design, rozdílná cena. Po které sáhnout, Bude stačit levnější Scooter 1S nebo raději připlatit a vzít si dražší Scooter Pro? Nejde zrovna o malý přípplatek, tak se pojďme podívat, co získáte navíc oproti základnímu modelu, případně čím by mohl základní modelu překvapit. Nahlédneme do parametrů a porovnáme je tak, aby byl výběr mnohem snazší.

Co má elektrická koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro navíc oproti modelu Xiaomi Mi Electric Scooter 1S?

Oba porovnávané modely jedou stejnou maximální rychlostí 25 km/h a mají velmi podobnou velikost, také stejnou nosnost – do 100 kg. I jejich nabíjecí kabel má stejnou délku, a to 2,7 m. Na předním kole najdete u obou modelů elektronickou brzdu, na zadním fyzickou brzdu.

Kola jsou stejně velká, a to pneumatická s průměrem 8,5 palce, připojují se ke stejné aplikaci a také mají stejnou certifikaci krytí proti prachu a vodě (IP54 – takže pozor na počasí, v dešti neobstojí a v loužích už vůbec ne, ovšem ani na prašných cestách).

Vzhledem k tomu, že model „Pro“ je výrazně dražší, podívejme se, co dokáže nabídnout navíc. Možná budete až překvapeni:

  • je o dvě kila těžší a o 4 mm vyšší
  • zvládne o polovinu delší trasu na jedno nabití (45 km oproti 30 km)
  • ale také se déle nabíjí (9 hodin oproti 5 hodinám)
  • zvládne větší terénní převýšení (20 stupňů oproti 15 stupňům)

Takže je to víceméně jasné: na rovnější terén, do nížin a do měst, která jsou na rovině, kde navíc nebudete jezdit příliš daleko, bude stačit základní model Xiaomi Mi Electric Scooter 1S. Ale pokud bydlíte v kopcích nebo pracujete ve městě, které je v kopcích a vy po něm potřebujete jezdit, navíc na větší vzdálenosti, nebo chcete koloběžku jako zajímavou alternativu volnočasového ježdění na kole po okolí, ale na delší vzdálenosti, rozhodně investujte spíše do modelu Xiaomi Mi Electric Scooter Pro.

Malá poznámka na závěr: Xiaomi Mi Electric Scooter 1S nabídne dvě barvy – černou a bílou, kdežto Xiaomi Mi Electric Scooter Pro pouze černou.


Lenka Rutteová

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.


Podobné články: