Je telefon OnePlus 8 Pro vodotěsný nebo alespoň voděodolný?

Je telefon OnePlus 8 Pro vodotěsný nebo alespoň voděodolný

Smartphony značky OnePlus jsou i mezi českými uživateli stále oblíbenějšími, a tak se množí dotazy, zda je tato značka výrobcem vodotěsných nebo alespoň voděodolných modelů. Telefony jsou poměrně drahé, a tak není divu, že od nich chceme i vyšší parametry. Jak to tedy je s jejich odolností vodě a prachu? Možná budete překvapeni.

OnePlus 8 Pro

Telefon OnePlus 8 Pro nabídne vodotěsnost na úrovni IP68

A co to tedy znamená, když je odolnost na úrovni IP68? Znamená to hodně. Hodně velkou odolnost proti vodě, váš telefon si prostě může i zaplavat bez toho, aby byl jakkoliv poškozen. Jeho vnitřní prostor je natolik odizolován, že se do elektrických spojů nedostane ani prach a ani voda. Odolá hloubce do jednoho metru, po dobu cirka 30 minut.

Naopak u telefonů řady Xiaomi Mi 10, řady Huawei P40 nebo řady MEIZU 17 nelze s vodotěsností vůbec počítat, pouze s voděodolností proti stříkající vodě. Vodotěsný ale není ani OnePlus 8, pozor na to!

Budeme teď chodit plavat s telefony?

OnePlus 8 Pro

Sice je telefon OnePlus 8 Pro vodotěsný na úrovni IP68, ale plavání s ním výrobce nedoporučuje. Proč? Protože voda, ve které plavete, není stoprocentně čistá a bez agresivních příměsí. V plaveckém bazénu by byl telefon poškozen solí nebo chlorem.

Fotit vodní hrátky s ním můžete, ale pokud vám upadne do vody, měli byste jej vytáhnout co nejdříve. Focení pod hladinou se však doporučuje jen v ochranném vodotěsném obalu – pro jistotu.

Často kladené dotazy

Je smartphone OnePlus 8 Pro vodotěsný?

OnePlus 8 Pro je vodotěsný na úrovni IP68, což znamená, že jeho vnitřní prostor je natolik odizolován, že se do elektrických spojů nedostane ani prach a ani voda. Odolá hloubce do jednoho metru, po dobu cca 30 minut.

Mohu s OnePlus 8 Pro plavat nebo fotit pod vodou?

Výrobce nedoporučuje plavat s OnePlus 8 Pro, protože voda v bazénu může obsahovat škodlivé příměsi, jako je sůl nebo chlór. Telefon můžete použít k fotografování vodních hrátek, ale pokud upadne do vody, měli byste jej co nejdříve vytáhnout. Focení pod hladinou se doporučuje jen v ochranném vodotěsném obalu.

Je vodotěsný i OnePlus 8?

OnePlus 8 není vodotěsný. Naopak, telefony z řad Xiaomi Mi 10, Huawei P40 nebo MEIZU 17 také nelze považovat za vodotěsné, pouze voděodolné proti stříkající vodě.Lenka Rutteová

Lenka Rutteová

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.


Podobné články:

online nákupy

Black Friday 2023

Vánoce se neúprosně blíží, a s nimi i nákupní šílenství. Než však začneme s úderem prvního prosince otevírat okénka adventního kalendáře, čeká nás...

prodejna mall.cz

Tipy a triky pro nakupování na Mall.cz

Internetový portál Mall.cz patří již mnoho let mezi nejoblíbenější e-shopy u nás . A není divu - nabídne jak skvělé ceny, tak opravdu obrovský...

úvodní obrázek Alza

11 zajímavostí o Alze: Co jste nevěděli o oblíbeném e-shopu

Alza právem patří mezi nejznámější české e-shopu s elektronikou. Nejen, že snad každý z nás zná maskota v podobě zeleného mimozemšťana, ale...

prodejna Okay.cz

Okay.cz: Co jste nevěděli o oblíbeném e-shopu?

Když se řekne elektro, nejspíš si stejně jako my vybavíte řetězec Okay.cz. Tento populární obchod si zkrátka už pěknou řádku let drží své místo na...