Je telefon OnePlus 8 Pro vodotěsný nebo alespoň voděodolný?

Smartphony značky OnePlus jsou i mezi českými uživateli stále oblíbenějšími, a tak se množí dotazy, zda je tato značka výrobcem vodotěsných nebo alespoň voděodolných modelů. Telefony jsou poměrně drahé, a tak není divu, že od nich chceme i vyšší parametry. Jak to tedy je s jejich odolností vodě a prachu? Možná budete překvapeni.

Telefon OnePlus 8 Pro nabídne vodotěsnost na úrovni IP68

A co to tedy znamená, když je odolnost na úrovni IP68? Znamená to hodně. Hodně velkou odolnost proti vodě, váš telefon si prostě může i zaplavat bez toho, aby byl jakkoliv poškozen. Jeho vnitřní prostor je natolik odizolován, že se do elektrických spojů nedostane ani prach a ani voda. Odolá hloubce do jednoho metru, po dobu cirka 30 minut.

Naopak u telefonů řady Xiaomi Mi 10, řady Huawei P40 nebo řady MEIZU 17 nelze s vodotěsností vůbec počítat, pouze s voděodolností proti stříkající vodě. Vodotěsný ale není ani OnePlus 8, pozor na to!

Budeme teď chodit plavat s telefony?

Sice je telefon OnePlus 8 Pro vodotěsný na úrovni IP68, ale plavání s ním výrobce nedoporučuje. Proč? Protože voda, ve které plavete, není stoprocentně čistá a bez agresivních příměsí. V plaveckém bazénu by byl telefon poškozen solí nebo chlorem.

Fotit vodní hrátky s ním můžete, ale pokud vám upadne do vody, měli byste jej vytáhnout co nejdříve. Focení pod hladinou se však doporučuje jen v ochranném vodotěsném obalu – pro jistotu.


Lenka Rutteová

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.


Podobné články: