Jak propojit váš Mac s projektorem? Stačí udělat 5 kroků!

Přemýšlíte, jak byste propojili váš Mac s projektorem, pokud byste si jej pořídili nebo se dostali do situace, kdy budete propojení potřebovat? Naštěstí je to celkem snadné, bude vám k tomu stačit pět kroků, aby bylo hotovo.

5 kroků pro propojení vašeho Macu s projektorem

Krok 1: Zapněte svůj Mac a připravte si všechen obsah, který chcete promítat.

Krok 2: Zapojte projektor do zásuvky a zapněte jej.

Krok 3: Propojte projektor a váš Mac kabelem, většinou k tomu bývá přímo u projektoru kabel VGA nebo HDMI. Pravděpodobně ale budete potřebovat i adaptér, přímé propojení je totiž většinou možné jen do Windows a Linux počítačů.

Poznámka: Na trhu najdete minimálně pět druhů adaptérů na Mac počítače. Liší se od sebe v závislosti na tom, jaký mají  jednotlivé Mac PC video vstup. Proto buďte při výběru pozorní.

Krok 4: Jakmile jste Mac a projektor propojili kabelem, klikněte v PC vlevo nahoře na Apple Menu. Rozbalí se nabídka, ze které vyberete „System Preferences“.

Krok 5: Pak klikněte na nabídku displeje – a jakmile vyskočí dialogové okno k displeji, klikněte na „Detect Dispays Button“. Tímto krokem se synchronizuje váš Mac s projektorem a můžete promítat.

Pokud ale synchronizace neproběhne, zkuste následující kroky:

  • klikněte v PC vlevo nahoře na Apple Menu
  • rozbalí se nabídka, ze které vyberete „System Preferences“
  • pak klikněte na nabídku displeje
  • jakmile vyskočí dialogové okno k displeji, v menu klikněte na nastavení
  • zkontrolujte záložku „Mirror Displays“, tu najdete v dolním levém rohu okna

Jakmile jste zkontrolovali tuhle záložku, několik vteřin posečkejte, dokud se obrazovka nezačne zrcadlit v projektoru – projektor začne promítat vše, co máte na monitoru vašeho Macu. A to je vše, co je potřeba pro propojení Macu a projektoru udělat. Hodně zdaru!


Lenka Rutteová

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.


Podobné články: