Jak najít IMEI vašeho Xiaomi smartphonu?

IMEI

IMEI neboli International Mobile Equipment Identity se občas hodí. Někdy je nutné potvrdit originalitu vašeho telefonu, třeba když nastavujete ochranu proti krádeži, resp. zneužití odcizeného / ztraceného telefonu – a to pro oba SIM kartové sloty, které v telefonu máte. Podívejme se na několik rychlých cest, jak se k IMEI vašeho telefonu dostat.

Jak se dá IMEI využít?

Nejvýznamněji se využívá IMEI právě v zabezpečení vašeho telefonu ve smyslu jeho ochrany proti zneužití v době, kdy jste telefon ztratili, nebo vám byl odcizen. Jakmile operátorům nahlásíte IMEI telefonu, oni jej zařadí na černou listinu a nepovolí jeho další provoz. Telefon tak bude pro nového majitele bezcenným.

Odstranit IMEI z telefonu je totiž v podstatě nemožné. Operátor může telefon s nahlášeným IMEI zcela zablokovat, anebo si tuto službu můžete zajistit i sami, přes Google. Jak najít IMEI v Xiaomi telefonech? Je to velmi snadné, můžete využít několika možných cest.

Redmi

1. IMEI z obalu

IMEI je vždy uveden na obalu vašeho telefonu, resp. na originální krabičce. Stačí ji otočit a IMEI si přečíst. Vedle něj tu jistě bude i MEID (mobile equipment identifier) nebo sériové číslo vašeho telefonu. Další možností je ještě i uživatelský manuál. Dokonce u telefonů s vyměnitelnou baterií najdete IMEI přímo pod baterií.

Pokud tu máte dvě čísla IMEI, je to proto, že telefon má dva sloty pro SIM kartu. Každý slot je nutné zablokovat zvlášť.

2. IMEI v nastavení

Přímo v menu telefonu najdete IMEI také – a to v nastavení. Stačí se do něj dostat a v Nastavení pak pokračovat následující cestou: O telefonu – Status – IMEI informace. To je celé, IMEI informace jsou opravdu takto snadno dostupné přímo v telefonu. Proto s jeho blokací musíte být v případě krádeže co nejrychlejší.

Mobilní telefon Xioami

3. IMEI zobrazené po vytočení zkratky

Stejně jako můžete stav nabití předplacené karty vysledovat pomocí vytočení zkratky (např. u T-Mobile je to „*101#“ – pak dáte „volat“. Za chvilku dorazí částka, jakou na kartě ještě máte). Stejné je to se zkratkou pro IMEI, jen je samozřejmě trochu jiná: „*#06#“. Po zadání zkratky a volby „volat“ se na displeji ukáže IMEI vašeho telefonu. Platí to i pro další Android telefony.


Často kladené dotazy

Jak se dá IMEI využít pro ochranu mého telefonu?

IMEI lze využít k zabezpečení telefonu proti zneužití v době, kdy jste jej ztratili nebo vám byl odcizen. Pokud operátorům nahlásíte IMEI telefonu, oni jej zařadí na černou listinu a nepovolí jeho další provoz. Telefon se tak stane pro nového majitele bezcenným.

Jak zjistím IMEI u telefonů Xiaomi?

IMEI u Xiaomi telefonů lze zjistit několika způsoby: 1) z obalu telefonu nebo originální krabičky, 2) v nastavení telefonu pod cestou O telefonu - Status - IMEI informace, 3) zadáním zkratky "*#06#" a volby "volat".

Co dělat při ztrátě nebo odcizení telefonu s dvojitým SIM slotem?

Pokud máte telefon s dvojitým SIM slotem a ztratíte jej nebo vám bude odcizen, je nutné zablokovat oba sloty zvlášť. To znamená, že musíte nahlásit obě čísla IMEI, která jsou uvedena na telefonu nebo v jeho nastavení.Lenka Rutteová

Lenka Rutteová

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.


Podobné články:

prodejna mall.cz

Tipy a triky pro nakupování na Mall.cz

Internetový portál Mall.cz patří již mnoho let mezi nejoblíbenější e-shopy u nás . A není divu - nabídne jak skvělé ceny, tak opravdu obrovský...

úvodní obrázek Alza

11 zajímavostí o Alze: Co jste nevěděli o oblíbeném e-shopu

Alza právem patří mezi nejznámější české e-shopu s elektronikou. Nejen, že snad každý z nás zná maskota v podobě zeleného mimozemšťana, ale...

prodejna Okay.cz

Okay.cz: Co jste nevěděli o oblíbeném e-shopu?

Když se řekne elektro, nejspíš si stejně jako my vybavíte řetězec Okay.cz. Tento populární obchod si zkrátka už pěknou řádku let drží své místo na...

Trendy v bydlení 2023

14 interiérových trendů pro rok 2023, které oživí váš domov

Nový rok s sebou tradičně přináší také nové trendy, a to nejen ve sféře oblečení, ale také bydlení. Přestože nábytek a zařízení bytu nepodléhají...