Jak na první nabití nového mobilu?

Máte nový mobil nebo jej brzy budete mít a uvažujete, jak to bude s prvním dobitím, aby baterie v něm neodešla zase tak rychle jako v mobilu předchozím? Ano, první nabití je pro další životnost baterie poměrně důležité. V našem stručném návodu vám ukážeme, jak se do prvního nabíjení nového mobilu postit. A také kdy. Už totiž není nutné aktivovat baterii třemi dlouhými dobíjeními. S novými typy baterií zacházíme trochu jinak. Podívejme se, jak.

Kdy poprvé dobít baterii v novém mobilu?

Je to velmi snadné. Mobil dáte nabíjet, jakmile si o to řekne. Většinou je to při vybití na 15 %, některé modely mají nastaven limit na 20 %. Při prvních několika dobíjeních byste neměli jít se stavem energie v baterii níže, než jsou tyto hodnoty. Jinými slovy, jakmile si mobil řekne o dobití, neodmlouvejte a dejte jej do zásuvky či na přibalenou bezdrátovou nabíječku.

V recenzích můžete zjistit, co vám který mobil nabídne.

Je bezdrátové nabíjení bezpečné i pro první nabíjení mobilu?

Bezdrátové nabíjení je bezpečné i pro první nabíjení mobilu pouze v tom případě, že byla nabíječka součástí originálního balení. V opačném případě používejte při několika prvních dobíjeních baterie originální přibalenou nabíječku, na bezdrátové nabíjení přejděte později.

Musí se telefon napoprvé nabíjet 8 – 12 hodin?

Možná si vzpomenete na návody na nabíjení starších Ni-MH baterií, kde se píše, že novou baterii je nutné třikrát po sobě nabíjet v rozsahu 8 – 12 hodin, aby se baterie aktivovala. Ale u nových Li-Ion baterií to nutné není.

Ty fungují zcela jinak, a první nabíjení je tu stejné jako všechna ostatní nabíjení. Navíc vás délkou nabíjení provede aplikace, která ukazuje, kdy telefon připíchnout ke zdroji energie a kdy je nabitý už dostatečně. Příliš dlouhé první nabíjení pak může zapříčinit výrazné zkrácení výdrže baterie.

Čemu se při nabíjení telefonu vyhnout?

Rozhodně se vyhněte celonočnímu nabíjení, baterii telefonu nic dobrého nepřináší. Dá se také čekat, že v noci bude voltáž o něco vyšší, což baterii nemusí vyhovovat. Také byste neměli příliš často dopustit, aby se telefon vypnul nedostatkem energie, tedy vybití v podstatě do nuly. Nabíjený telefon by také neměl být ničím překrytý, ideálně byste jej měli při nabíjení vyndávat z ochranného obalu, aby se baterie tolik nezahřívala, respektive, aby se telefon mohl účinněji ochlazovat.


Lenka Rutteová

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.


Podobné články: